اینکه مث از خدا بی خبرا اسممو مریم گذاشتن یه ور دلم آقا جان

اینکه هی زرت و زرت یه چیزی تولید میشه که اسمم مزخرف باشه یه ور دلم

اصن چطو به تو گیر ندادن مریم استاد ایرج ملکی یه کنج دلم گیر میکنهآخه نا موصن ؟

بذار اون بدبختیو بریزم همین کنج خلوت وبلاگم

شیش هفت سالم بود بابام کلید کرده بود تو یه آهنگی از یه یارویی به اسم مهرداد با همچین ورسی " مریم گل نازه من ، توو چیو و چیه زندگی بهانه و یه زری دیگه ای از چمیدنم ترانه و آواز منه" اینجوریم نمیخوندش که اینجوری بود که هروقت میخواست خرم کنه درستشو میخوند وقتی حرصمو دربیاره اینجوریشو" مریم گل ناز منه، کپسول گاز منه"  و کاملا پر واضحه که 99 درصد مواقع غایت نهایی و بدایی همین حرص در آوردن بودخلاصه من مدتها از پسر عمم که اونم اسمش بنا به اتفاق مهرداده شکار بودم تا اینکه بعد ده سال فهمیدم کار خاک برسرش نبوده

یه بار که راهنمایی میرفتم از کنجکاوی تو دهخدا مریمو در آوردم با دوستام که نوشته بود "گلی از راسته ی دراز گوشان" خب خلاصه مدتها دراز گوش هم بودم

داداشم تا 5-6 سالگی مریمو مث آدم نمیگف و میگف "مرم" البته تو خونه یک نفر یک نفر به گداییم پیدا نمیشه بگه مریَم همه همینجورین "مرم" یه چیزی تو مایه های وقتی یکی به علیرضا میگه"اییرضا" یا به ازینا "ایینا" با این تفاوت که مریم یه دونه یَم کوفتیشو میخورن و دیگه هیچی ازش نمیمونه

اون شاهکاره مریم چطو به تو گیر ندادن دقیقن نقطه ی عطف اعلام نتایج کنکور ساعت دو شب عرفان زرت زرت استیکرشو بفرسته تو تلگرام تا از حرص بگیرم بکپمه و فردا شبش حول و حوش یازده شب نتایج اعلام شه و منم چیزشو پیش عرفان درنیارمه

تازه همینم که نیس فقط روز ولنتاین وویس "جاااااااان مریم چشماتو وا کن" با صدای انکر الصوات یه خر ناشاخول مجهول الهویه بگیری دیگه نوبرشه

یا مثلا اینکه با هزار امید و ارزو با کراشت حرف بزنی و یهویی بنویسه " مریم " و نفهمی این ازونایی که اسم مامانش و خاله اشو خواهرش هم زمان مریمه و حرصش درومده که میگه مریم یا بذاری همینجوری قند تو دلت آب شه و جرئتم نمیکنی بپرسی حالا چنتا مریم دارین تو خونواده اتون- میگه سئوال ازین بی ربط تر؟-

ینیا گاهن که هیچ یه چیزایی تو مایه های غالبا آرزو میکنم ای کاش اسمم "کلوخ" بود ولی مریم نبودحداقل اونقد خاص بودم که یهویی یه فیلم دومیلیون سال قدمت دار نیاد بگه" چوطو بتو گیر ندادن؟"

امروز برای فک کنم اولین بار زدم مریم تو گوگل تازه فهمیدم داستان مسیحیا ازش با اون بکگراند ذهنی ای که تو ذهنم داشتم کلی فرق میکنهینی واقع بینانه بگم یه جورایی ورژن مسلمونیش خیلی بدبخت بیچاره استو کلی لیچار بارش میکنن ولی اونجا  تازه نامزدم داره که خب پر واضحه که خیلی از جنبه های افسانه ایه قضیه مث " بکرزایی" خط میخوره -با کمی منطق البته-

خلاصه اش نمیدونم چی میشه یه چیزی تو مایه های مریم اینجا مریم اونجا مریم همه جا و اینکه اسم مذهبی رو بچه اتون نذارین تو امپاس گیر میکنه مثلا بذارین " خداداد محمدی محصول مشترک عیسی و موسی و سایرین" قشنگ راه بنیانهای آتئیستی رو در دم مسدود میکنه

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

باشگاه طنز و کاریکاتور انقلاب اسلامی: راه راه روزنوشته های من تابستون وبلاگ اطلاعات گردشگری ویکی تور معتبرترين شرکت تعميرات لوازم خانگي طلبه‌نوشت ساخت سایت و فروشگاه با قیمت مناسب sakht2site تعمیر ماینر شعر وغزلهای من